چه کسی ندا را کشت؟

در درگیریهای روز شنبه در تهران، دختر دانشجویی به نام ندا به ضرب گلوله کشته شد. ابتدا گمان میرفت که او از جانب نیروهای امنیتی و انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. جانشین فرماندهی انتظامی اعلام کرد هیچ یک از نیروهای انتظامی مجوز حمل و استفاده از سلاح گرم را برای متفرق کردن معترضین خیابانی نداشته اند. نیروی مقاومت بسیج نیز در بیانه ای اعلام کرد هیچ یک از افراد بسیج که برای برقراری نظم و آرامش به صحنه فرستاده شده بودند مسلح به سلاح گرم نبوده اند. به نظر می رسد تنها سازمانی که باقی می ماند سپاه پاسداران است اما سپاه پاسدارن نیز اعلام کرده است که تنها تعدادی از نیروهای اعزامی مسلح بوده که آن هم به دلیل جلوگیری از حملات مسلحانه برخی گروههای معاند نظام به پایگاههای بسیج یا مراکز دولتی بوده اند و حق تیر اندازی به مردم را نداشته اند. آنگونه که به نظر میرسد بر خلاف قضاوت سریع مردم درباره این حادثه ناگوار، هنوز دقیقا مشخص نیست که تیراندازی از جانب چه کسی یا نهادی انجام گرفته است. خصوصا با برملا شدن حضور دو تک تیرانداز نفوذی که به گفته برخی از بازداشت شدگان برای حمایت از حرکتهای خیابانی آمده بودند، به نظر میرسد قضیه پیچیده تر از آن است که تصور میشود.

/ 3 نظر / 5 بازدید
ش

با سلام دوست عزیز صحنه تیر اندازی به مردم را از پشت بام پایگاه مقاومت بسیج در خیابان آزادی را فیلم برداری کرده اند بازم قبول نداری عجیب است .شاید تیر غیب به ندای بیچاره اصابت کرده اون هم درست توی قلبش .چند جوان دیگر را و افراد دانشجوی دانشگاه را حتما دشمن فرضی زده است ؟ ترا خدا اگر مغرض نیستی کمی فکر کن .موفق باشی

ش

دوست عزیز به نظر شما امریکائی ها این پول را مطمن هستی به شورای نگهبان نداده اند ؟چون اون شورا آین آقایانرا معرفی کرده است !! یا به احمدی نژاد یا موسوی نخست وزیر امام نداده است این پول را؟ کمی فکر کن تبلیغات مغز همه را شستشو داده است دشمنی در کار نیست مردم آگاه دشمن ما هستند !!!!

دانشجو

دشمن از اب گل آلود ماهی میگیرد. ما یاران بسیج حتما انتقام ندا و دیگر عزیزانمان را از اختشاشگران و منافقین خواهیم گرفت.