فکر بدون اصلاحات --- یا --- اصلاحات بدون فکر

به نام یزدان
امروزه با پدیده هایی مواجه هستیم که در تاریخ تمام جهان سابقه داشته است:
1- فکر بدن اصلاحات
2- اصلاحات بدون فکر

در مورد اول که سالهاست در کشور ادامه دارد و بیشتر شامل اشخاصی می شود که بدون در نظر گرفتن ایرادات بوجود آمده در سیستم، صرفا به تحجر و حفظ مطلق موقعیت، بدون تغییر و اصلاح هستند. این گروه تفاوتی با بت پرستان ندارند و همانگونه که بت پرستان با تبعیت مطلق از کیش نیاکانشان، از هرگونه تغییری جلوگیری می کنند.

در مورد دوم با قشری به ظاهر روشنفکر مواجه هستیم که به نظر می رسد با تفکر، نیاز به اصلاحات را درک کرده اند ولی زمانی که عمیقتر به آنها نگاه می کینم می بینیم که حتی در بیشتر موارد اصلاح طلبی، فقط از یکدیگر خط می گیرند (تقلید می کنند) و بلافاصله فکر و اندیشه را با پیروی کردن از یک قهرمان خود ساخته عوض می کنند. آینده این گروه نیز جز به تحجر، راهی نخواهد داشت.

محافظه کاران و اصولگرایان جزو گروه اول، و اصلاح طلبان امروز جزو گروه دوم هستند.

چیزی که باعث شد با کمال تاسف این متن را بنویسم، اتفاقی است که درباره معرفی حسن روحانی به مردم، به عنوان یک اصلاح طلب رخ داده است. که به بالا رفتن ناگهانی رای او انجامید. آیا قبل از این تعریف نیز حسن روحانی شخص اصلحی بود؟ اگر بود چرا از او حمایت نمی کردند؟ اگر نبود چطور یک شبه شد؟!

هموطن عزیزم، کورش کبیر و داریوش بزرگ نیز فارغ از حزب یا قومیت افراد، در همه مراحل کشوری و لشکری، از افراد شایسته استفاده می کردند و اینگونه بود که ایران آباد شد. نقوش ارگ پارسه (تخت جمشید) مدرکی محکم از این گفته است. اگر قصد دادن رای دارید، حتما به کسی رای بدهید که بدون وابستگی به حزب یا نهادها، صرفا به فکر مردم بوده و از همه ظرفیتهای انسانی و مدیریتی کشور، خواه اصلاح طلب یا اصولگرا، استفاده کند. این یعنی یک رفتار اصیل ایرانی. شخصی که بتواند اینگونه عمل کند، شایستگی حکومت بر ایران را دارد.

 

سعید نیکو

/ 2 نظر / 30 بازدید
اسدی

سلام خوب هستید ؟ چه خبر ؟ grapicbest.blogfa.com ‌ ‌‌

Muhammad Tajik

بهترین کار نه گفتن به هر دو گروه و تحریم انتخابات بعدی مجلس است. این مجلس فعلی برای کشور چه کرد؟ تکارا تکرار کردن های آقای خاتمی جز حق عضویت 2 میلیارد تومنی لیست امید برای مردم چه داشت؟