سپر انسانی و نمایشهای مکرر برای رسیدن به مقصود

خودخواهی، خودبینی، خودپسندی، ... .

باز هم بازی قدرت و باز هم سپر انسانی و بازهم انسانهایی که ساده میبینند و ساده میمیرند. باز تکرار نمایشهای جنگ برای آزادی و باز هم اصلاحات. این کلام شیرین تر از عسل و تلخ تر از زهر و سوزنده تر از گلوله.

به راستی معنی واقعی اصلاخات یعنی چی؟ این چه واژه عجیب و غریبیه که هموطنان من اینقدر به شنیدنش حساس هستند و با شنیدنش سر از پا نمیشناسند و شور همه بدنشون رو فرا میگیره و عقل و منطق رو از اونها دور میکنه. همه چیز فقط برای رسیدن به مقصود، حالا این مقصود چیه و کجاست دیگه هر کسی تعبیر خودش رو داره. ولی همه این برداشتهای متفاوتشون از آزادیو اصلاحات رو فقط با یک کلمه بیان می کنند: اصلاحات.

چرا کسی اینهمه بی بند و باریهای پشت پرده رو نمیبینه؟ چرا کسی داد و ستدهای پشت پرده رو درک نمیکنه؟ چرا همه میگن سیاست خیلی پیچیدست ولی توی همچین مواقعی یادشون میره و همه فکر میکنن عقل کل هستند و همه چیز فقط همینیه که میبینن؟ شما رو به خدا قبل از اینکه چیزی بنویسید و یا بگید کمی بیاندیشید. سوگند که همه زندگی شور و هیجان نیست سوگند که خرد هنوز نمرده است.

آقای موسوی قانون گرا که هنوز انتخابات تموم نشده اعلام پیروزی میکنه و میگه غیر از این باشه تقلب شده!!!!! با این کارش زمینه رو برای درگیری و تحریک احساسات ساده مردم آماده میکنه. اصلا میخوام بدونم مرد ناحسابی کی توی اون روز به تو گفت که برنده شدی؟

آمارگیریهای اینترنتیت؟ که هزاران نفر از طرفداران خودت فقط به اون سایتها مراجعه میکردن؟

اون نوجوونهای زیر سن رای؟

تبلیغاتت در روستا ها و شهرهای کوچیک؟

بدنه نظامی کشور که همه میگفتند به تو رای نخواهند داد؟

روی چه حسابی مملکت رو به گند کشیدی که حالا این همه جوون کشته بدیم و بقیه هم که انگار برق گرفته ها مثل گرامافون فقط یه جمله رو تکرار کنن و برای اثبات حرفشون هر چیزی رو بدون دلیل بگن و توی جامعه باب کنن.

حالا هم خودت و اربابانت نشستین پای میز داد و ستد و تهدید میکنید که اگه دولت بهتون امتیاز نده فلان میکنیم و بهمان میکنیم. هموطنهای ساده من هم که انگار از نا کجا آباد اومدن و جونشون رو میزارن کف دستشون و به آهنگهای شما میرقصن و میمیرن. وای بر تو به خاطر خون اینهمه انسان بی گناه. وای برشما به خاطر اینهه مظلوم نمایی و سوء استفاده از احساسات پاک مردم و جوانان این سرزمین. نفرین بر شما و بر خاندانتان از آن زمان که زاده شدید تا آخر دنیا. شرمتان باد از این بازی با مهره ها شرمتان باد از این سرباز کشی و قلعه گیری و این بازی شطرنج. شرمتان باد از خونهای ریخته شده. ننگ بر شما از امنیتی که از کشورم بربودید، ننگ بر شما هر آیینه که اصلاحات  می نمودید و مردم میفریفتید.

نفرین اهورمزد بر شما و بر امیال کثیفتان که آتش خیانت و کینه و برادر کشی را به جای آتش پاک سرزمینم به جان مردمم انداختید.

/ 17 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرستو

درود بر احمدی نژاد که ملت ایران را که مردم جهان آنها را ارج مینهند خس و خاشاک مینامد

علی لاوگود

باز هم سلام. خیلی وبلاگ جالبی دارید هر وقت مطالبتون رو مطالعه می کنم و جواب هایی رو که در کامنت ها به دوستان دادید می خونم لبخند روی لب هام نقش می بنده.ویژگی مشترکی که به رییس جمهور محترم دارید حس لا پوشونی هستش که البته اونو هم درک می کنم شاید اگه من هم مثه شما علیل شده بودم حتی اگه شیطون هم در جناح مخالف خاتمی حضور داشت ازش حمایت می کردم!(البته انشاا... که این طور نباشه...) کار خوبی که کردید این بود که به این بحث پایان دادید شاید اگه نمی دادید این سری من بودم که تمومش می کردم چون تا وقتی چراق منطق خاموش باشه در تاریکی تعصب به هیچ جهنم دره یی نمی شه رسید. "بسم ا...الرحمن الرحیم و لعن ا... القوم اظالمین" یا حق.

سعید

پارس نیکو! اینکه با گوش خودم قبل از شمارش آرا از همین دوستان احمدی نژادی بارها شنیدم 24 میلیون رای و البته اونموقع بهشون خندیدم چی می گی؟ این دوستان احمدی نژادی حتماً هم سن و تجربه ی تو نبودن و البته بزرگتر و باتجربه تر بودن تو سیاستی که می گی پیچیده ست ولی یه طوری ازش حرف زدی که انگاری خوب می فهمیش. میرحسین بنابر اخبار رسیده از نماینده هاش این خبرو گفت ولی عدد اعلام نکرد و منتظر شمارش شد. بگذریم... پست چه کسی ندا رو کشت شاهکار بود! پسر! کسی تفنگ حمل نمی کرد؟ تو یا مشکل بینایی داری یا فقط کورکورانه از دیگرانی که بالادستن پیروی می کنی! همینجوری هم از خاتمی می رسی به احمدی نژاد! این همه باتومی که خورده تو صورت زن و دختر و مرد و پیرمرد اصلاً مهم نیست؟ من فقط دو تا مردی که نفسشون بند اومده بود از ضربه ای که به جناقشون خورده بود رو به بیمارستان رسوندم. اونوقت تو می گی این ها همه صحنه سازیه؟ جز اینکه بگی اونایی که لباس بسیجی پوشیده بودن روز شنبه همه شون دست نشانده ی انگلیس و آمریکا بودن و میخواستن مردم ایران رو بزنن بندازن گردن حکومت؟ کوتاه بیا پسر!

پرستو

خودمون را گول نزنیم. یکی مثل من رای نداد که مخالفتشو نشون بده میلیونها رای دادن که باز هم به نوعی مخالفتشون را نشون بدن. احمدی نزاد که از نظر من آدم خیلی خیلی عاقل و پخته ای هست هم خوب میدونه که همه این 40 میلیون به ایشون و این حکومت لبیک نگفتند. از شما هم ممنون که مثل بقیه سایتها نظرات دیگران را حذف نمیکنید. خرد نگهدارتان.

پرستو

با این آقا سعید موافقم. پدر من که از مسجد بعد از خوندن نماز بیرون میومد جرمش چی بود که ......[ناراحت] او هم خس و خاشاک بود ؟

سعید

بله لباس خاصی ندارن. گوش کن! خواهش می کنم! و از اولین کلماتی که از طرف مقابل می خونی به فکر جواب نباش! از دقایق اولیه توی خیابون بودم. روز 23 خرداد. جلوی ستاد موسوی. نزدیک وزارت کشور. اگر قرار بر دروغ گفتن باشه می تونم خیلی چیزهای دیگه ای رو هم بگم که این روزها می شنوی ولی تا با چشم خودم نبینم سخته گفتنش. اون روز گارد قبل از ما و قبل از اعلام نتایج بود. ما تعدادمون به 1000 نفری می رسید شاید. ولی همه یه طرف خیابون بودیم. چرا گارد برای ترسوندن این وری ها باید زن و پیرمرد اون طرف خیابون که هیچ ربطی به تجمع اولیه ندارن رو بزنه؟ این زدن بیخود مردم رو جری کرد ومردم هو کردن و سنگ انداختن! تو معنی ظلم رو می دونی؟ و لابد می دونی اینی که تعریف کردم با سوختن خشک و تر قابل جمع نیست!

سعید

در جواب کامنتی که تو وبم گذاشتی: آخه عزیزم من و دوستانم جمعی اون روز یعنی شنبه ی بعد از نمازجمعه ی خامنه ای تو خیابون بودیم. برم از دیگران بپرسم؟ خودم با چشمهای خودم تک تیراندازها رو تو نیروهای امنیتی دیدم. می خوای به خاطر تو بگم ندیدم؟ درباره ی شیوه ی تفسیری هم یه چیزایی گفتی. می شه بگی این چه شیوه ی تفسیریه که من به کار بردم که تو به نقدش چند جمله ای گفتی؟ قدری عمیق تر و متفکرانه رو توضیح بده لطفاً!

پرستو

من هم گفتم که همه 40 میلیون از این حکومت راضی نیستند. ایران آزاد را کشتند.لعنت بر آنها.....!!

مینا

به اوضاع قبل برگشتم. به خاطر یه سری قضایا پست هارو خصوصی کرده بوم. خدارو شکر تموم شد.... میشه لطف کنی کامنت های منو - یعنی 3 تا قبلی رو پاک کنی؟ ممنون میشم. راستی اگه مشکلی نیست لینک بلاگت رو در لینک دوستانم بگذارم؟

ابراهیم

سلام. "نفرین بر شما و بر خاندانتان از آن زمان که زاده شدید تا آخر دنیا. " يادآوري كنم كه ميرحسين و خاتمي هر دو سيد هستند و خاندان اين دو نفر به ائمه ميرسه. اگر برات مهمه موقع نفرين بيشتر حواست رو جمع كن. ضمنا فرض ميكنيم ميرحسين و دوستان كثيف و پليدش مهره هاي دشمنن و كار غير قانوني اعلام پيروزي در شب انتخابات رو هم قبول. كار فراقانوني رهبر معظم در اعلام پيروزي و تاييد آقاي دكتر چطور؟ اصلا ميرحسين كثيف مردم رو گول زد و مردم هم خر شدن و اومدن دري وري شعار دادن. آقايون باشعور چرا به روي مردم شليك كردن و موبايل قطع كردن و اس ام اس قطع كردن و سايت فيلتر كردن و انواع و اقسام آدمها رو دستگير كردن و حق تماس و وكيل بهوشن نميدن و هزار كثافت كاري ديگه ميكنن؟ راستي براي من اصلاحات مهم نيست براي من صداقت بيشتر مهمه و اينكه آدم كش نباشم. ضمنا فكر ميكنم خيلي هم ساده نباشم