اظهارات آیت الله مکارم شیرازی درباره کوروش هخامنشی و منشورش

اظهارات آیت الله مکارم شیرازی درباره کوروش هخامنشی و منشورش

ميراث آريا - آيت الله العظمي مکارم شيرازي با ارائه ديدگاه خود درباره مقام ذوالقرنين در قرآن و اشاره به اهميت منشور کوروش بعنوان سند جهاني حقوق بشر ابراز تمايل کردند تا از نمايشگاه منشور بازديد به‌عمل آورند.

مدير کل موزه ملي ايران، مديرکل ميراث فرهنگي و گردشگري استان قم و رييس حوزه رياست سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري هفته گذشته جهت ارايه گزارشي از عملکرد اين سازمان در خصوص ثبت خطبه حضرت زهرا (س) ، ثبت چادر و حجاب اقوام ايراني ، آئين‌هاي شعبانيه و رمضان ، مراسم تعزيه و اذان مرحوم موذن زاده اردبيلي در فهرست آثار معنوي، هم‌چنين ثبت بازار تبريز و بقعه شيخ صفي موسس حکومت شيعي در ايران به عنوان دو اثر مهم اسلامي در فهرست جهاني يونسکو و نيز بهره بردن از رهنمودهاي آيت الله مکارم شيرازي در ارتباط با نحوه ثبت کتب اربعه شيعه و برگزاري نمايشگاه منشور کوروش در بيت ايشان حضور يافتند.

آيت الله العظمي مکارم شيرازي پس از استماع نحوه عملکرد سازمان ميراث فرهنگي در حوزه هاي مرمت و ثبت اماکن ديني و متبرکه نظير مساجد ،حوزه هاي علميه و مرقدهاي متبرکه امامزادگان در سراسر ايران ، از چگونگي روند ثبت و مرمت پرسش هايي را مطرح کردند.

در اين نشست حضرت آيت الله العظمي مکارم شيرازي با تشکر از ثبت آثار اسلامي گفت: ثبت اين آثار جهشي در جهت مطرح شدن آثار فراموش شده و يا کمرنگ شده در جهان اسلام است.

وي همچنين ابراز اميدواري کرد ثبت ملي اين آثار دليل ماندگاري اين ابنيه شود و افزود: در کنار اين کار بايسته است حرکت هاي علمي و فرهنگي نيز صورت پذيرد.

در ادامه حضرت آيت الله العظمي مکارم شيرازي ضمن ارائه ديدگاه خود در مورد مقام ذوالقرنين در قرآن ، با اشاره به اهميت منشور کوروش به عنوان سند جهاني حقوق بشر، ابراز تمايل نمودند که از نمايشگاه منشور بازديد کنند.

آيت الله العظمي مکارم شيرازي در ادامه گفت: از آن‌جا که غرب به‌دنبال تحميل فرهنگ خود در جهان است، لذا مسئله حقوق بشر نيز مستثني از اين امر نبوده و غرب با افزودن فرهنگ نادرست خود قصد تهاجم به فرهنگهاي اصيل را داشته است. در صورتيکه همين رفتار خارج از قواعد حقوق بشر است.

وي در پايان آرزوي موفقيت براي دست اندر کاران اين نمايشگاه را از خداوند خواستار شد.

Top of Form

Bottom of Form

/ 0 نظر / 23 بازدید