خطبه های نماز جمعه تهران 29 خرداد 88

ایشان همچنین از افشاگریهای آقای احمدی نژاد که اقدام به آوردن نام اشخاص کرده بودند نیز انتقاد کردند. ایشان برای اولین بار در نماز جمعه اقدام آوردن اسم اشخاص کردند و از خدمات آقای هاشمی رفسنجانی یاد کرده و از آن تقدیر کردند. اما ایشان تاکید کردند که صحبتهای رئیس جمهوری خطاب به این افراد نبوده و بلکه خطاب به برخی بستگانی بوده که مرتکب تخلف شده اند.
نکته درخشان این سخنرانی زمانی بود که مقام معظم رهبری اعلام کردند که با نظرات آقای رفسنجانی اختلاف نظر دارند وحتی از آغاز دوره ریاست جمهوری، آقای احمدی نژاد نیز با آقای رفسنجانی دچار اختلافات شدیدی است. ایشان به صراحت اعلام کردند که نظر ریاست جمهوری به نظرات من نزدیکتر است. و در اینزمان بود که شوق ملی مردم را به تکبیر گویی واداشت.
در بخش دیگری از سخنان، ایشان به آقای ناطق نوری اشاره کردند ولی بلافاصله تاکید کردند که فساد وجود دارد و این فساد در هر لایه و طبقه ای که باشد باید با آن مبارزه شود و نظام با هیچ کس رودربایستی ندارد.
ایشان همچنین مستقیما به مسئله تخلف در انتخابات اشاره کردند و اعلام کردند: "به مردم این اطمینان را میدهم که نظام اهل تقلب در رای مردم نیست"،  "حداقل زمانی می توان ادعای تقلب کرد که فاصله کم باشد نه در حالی که فاصله نزدیک به 11 میلیون رای است".
ایشان همچنین اشاره کردند که زیر بار بدعتهای غیر قانونی نخواهم رفت و اگر کسی مشکلی دارد باید از مجاری قانونی انجام شود. حتی با وجود اینکه من از این انتخابات ابراز رضایت کرده ام اما شورای نگهبان به کار خود به صورت قانونی عمل کند.
ایشان خطاب به سیاسیون و احزاب این لحظه را لحظه تاریخی و حساس خواندند و آنها را دعوت کردند که به کشورهای خاور میانه نگاه کنند و در این برهه از زمان با هوشیاری از بروز اشتباه جلوگیری کنند.
تاکید ایشان بر کنترل اشخاصی که بسیار در چشم هستند و باید از افراط خودداری کنند. نخبگان سیاسی نباید قانون را زیر پا بگذارند و اگر بخواهند به خاطر اصلاح ابرو چشم را کور کنند، چه بخواهند و چه نخواهند مسئول خونهای ریخته شده هستند و باید پاسخگو باشند. ایشان دعوت کردند که احزاب دستهای شیطانی پشت پرده را بهتر ببینند.
ایشان اشاره کردند: تاکنون نماینده چند کشور غربی که با رو دربایستی با کشور صحبت می کردند امروز نقاب از چهره خود برداشته و عملا بر ضد کشور اظهار نظر می کنند و در بین این کشورها انگلیس را پیش کسوت تر از همه دانستند.
ایشان انتخابات را محلی دانستند که باید اختلافات را در سر صندوق رای و با رای ملت و نظر ملت حل کرد و نه در کف خیابانها. اگر قرار باشد پس از هر انتخاباتی کسانی که رای نیاورده اند و یا آورده اند اقدام به قشون کشی کنند پس انتخابات برای چیست؟ چرا برای نفوذی تروریست، محلی برای پنهان شدن در بین همین مردمی که اقدام به تجمعات می کنند، درست می کنید؟ چرا اجازه داده اید از شلوغی جریانات هوادارانتان استفاده کرده و اقدام به ترور بسیجیها و نیروی انتظامی کنند. ایشان حمله گران به کوی دانشگاه را غیر خودی خواندند و اشاره کردند کسانی که به کوی دانشگاه حمله کرده اند به جای اینکه به دانشجویان شلوغکار حمله کنند به دانشجویان متعهد حمله کرده اند و در پایان هم شعار حمایت از رهبری داده اند تا کار تبلیغاتی خود را کامل کنند.
ایشان به طور مستقیم تهدید کردند که یا به تجمعات خیابانی پایان داده شود و اگر عده ای ماجراجو بخواهند به کارهای خلاف قانون خود ادامه دهند عواقبی در پی خواهد داشت که مستقیما متوجه خودشان خواهد شد. ایشان همچنین تهدید کردند که در صورتی که عده ای بخواهند راهی به غیر از قانون را طی کنند به صراحت افراد پشت پرده و بازیگردانان را اعلام خواهیم کرد. ایشان تهدید کردند که در صورتی که تحرکات ادامه پیدا کنند در طی سخنرانی دیگری صریحتر و بی پرده تر با مردم سخن خواهند گفت.
خطاب بعدی مقام معظم رهبری با کشورهای خارجی بود. فرمودند: کشورهای دیگر با شرکت گسترده مردم شدیدا دچار شک و تردید شدند و دید آنها به کشور عوض شد. اما از روز یکشنبه و دوشنبه شروع کردند به برداشتن نقابها. ایشان گفتارهای مقامات کشورهای دیگر را به موج سواری تشبیه کرد. در داخل کشور هم عوامل وابسته به خارج وارد عمل شدند و اموال مردم رامورد تعرض قرار دادند و خیابانها را به آتش کشیدند. این مسئله ربطی به مردم ندارد و نباید ضرر آن متوجه مردم شود و در پس پرده این کارها دستهای سرویسهای اطلاعات خارجی در کار است. این کار ناشیانه که از عده ای سر زد این خیال را به ذهن بعضیها انداخت که اینجا هم مثل گرجستان است. احمقها تصور کردند که در ایران  مثل کشورهای دیگر می توانند انقلاب مخملی راه بیاندازند.
ایشان از نگرانی دولتمردان غربی در رابطه با مسائل حقوق بشری ابراز خشم کرده و فرمودند که کشورهایی که دستشان به خون مردم افغانستان و عراق و فلسطین آلوده است چگونه می توانند از حقوق بشر حرف بزنند. ایشان همچنین از سیاستهایی که دولت آمریکا در دوران بیل کلینتون درباره فرقه داوودیها روا شده بود یاد کرده اند و فرمودند چطور است که در زمان شوهر همین بانویی که اکنون در دولت کنونی صحبتهایی میکند، 80 نفر از زنان و مردان و کودکان فرقه داوودی را در حالی که در خانه ای تحصن کرده بودند زنده زنده در آتش سوزاندند.
در پایان ایشان خطاب به حضرت عصر (عج) فرمودند که جان ناقابلی دارم و جسم ناقصی و آبرویی که شما به من عطا فرموده اید، همه فدای شما. صاحب این کشور و این انتقلاب شمایید ما را در موفقیت در انجام کارها دعا بفرمایید.

/ 1 نظر / 31 بازدید
میثم کربلائی

آزادی ، در دامن اسارت می زاید ، در زنجیر رشد می کند ، از ستم تغذیه می کند ، با غصب بیدار می شود ... های ، این سرنوشت آزادی است ! معلم شهید علی شریعتی