شباهت عجیب بخشی ازسریال"24"باسفر احمدی‌نژاد

 

شباهت عجیب بخشی از"24"با سفر احمدی‌نژاد

به گزارش تارنمای ایرانی «باراک اوباما»، مشابهت شدید فصل آخر سریال ضدایرانی «24» با آنچه رسانه‌های غربی در تلاشند از سفر محمود احمدی‌نژاد به نیویورک به مخاطبان خود ارائه دهند، توجهات را به خود جلب کرده است.

 

حمید مومنی یک کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی که برای تارنمای باراک اوباما فرستاده، با اشاره به این موضوع عنوان کرده است: سریال 24 که به طرز فاحشی تعارف‌های هنری را کنار گذاشته و به آشکارا به حمله علیه ایران و تلاش برای وحشی نشان دادن هر نوع ایرانی حتی کودکان و خردسالان پرداخته، در فصل آخر خود، داستانی را بر این اساس روایت می‌کند که رئیس‌جمهور ایران که یک فرد غیرروحانی است و با یک خبرنگار آمریکایی نیز رابطه نامشروع دارد، در جریان سفر به نیویورک، به خاطر تلاش برای مذاکره با مقامات آمریکا، از سوی حکومت ایران در آمریکا ترور می‌شود.

 

 

آنچه به نظر مي‌رسد این است که محافل رسانه‌ای در آمریکا، تلاش می‌کنند حضور احمدی‌نژاد در نیویورک را با آخرین فصل از سریال 24، برای افکار عمومی خود مشابه‌سازی کنند.

روزنامه هافینگتن‌پست در گزارشی که امروز منتشر کرده، با اتهام به احمدی‌نژاد به تلاش برای رابطه با آمریکا نوشته است: محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور ايران مي‌كوشد از فرصت سفر يك هفته‌اي خود به نيويورك، براي شكستن يخ روابط تهران واشنگتن استفاده كند.

 

این روزنامه تندرو آمریکایی، در تلاش برای دشمن نشان دادن روحانیون ایران با احمدی‌نژاد به خاطر تلاش وی برای رابطه با آمریکا، ادامه داد: آيت‌الله احمد جنتي يكي از جنجالي‌ترين امامان نماز جمعه تهران اخيراً در خطبه‌هاي نماز جمعه تلويحاً رئيس‌جمهور ايران را متهم كرده بود كه مي‌خواهد باب مذاكرات مستقيم با آمريكا را بگشايد.

 

این مقاله، انتقاد درون گفتمانی آقای جنتی را به عنوان دشمنی شدید روحانیون با احمدی‌نژاد به عنوان فردی که می‌خواهد در برابر حکومت آن‌ها بایستد، تلقی کرده و افزوده است: احمدی‌نژاد درصدد است دل ملت ایران را به دست آورد و در این راستا، تلاش می‌کند با برقراری مذاکره با آمریکا، مردم ایران را از دست روحانیون نجات دهد!

 

* همه‌چیز برای یک شوی بزرگ هالیوودی آماده است!

 

اگرچه ادعای این روزنامه با آنچه در واقعیت وجود دارد، تفاوت زیادی دارد اما به نظر می‌رسد انتشار آن از سوی روزنامه‌ای ضدایرانی با اعتبار و تیراژ هافینگتن‌پست بی‌علت نیست و از سوی افکار عمومی غرب به راحتی پذیرفته خواهد شد.

 

همانگونه که گفته شد، در خیال‌پردازی‌های کارگردان سریال 24، رئیس‌جمهور ایرانی با خبرنگاری روابط نامشروع دارد. صرف نظر از این موضوع که چنین ادعاهای مضحکی،‌ با هدف تخریب وجهه شخصیت‌های ایرانی در افکار عمومی غربی صورت می‌گیرد، اما بررسی‌ها برای پیدا کردن مصداق خارجی چنین خبرنگاری که به ارتباطات نامشروع با شخصیت‌های سیاسی شهره باشد و چنین اتهاماتی نیز به راحتی به وی بچسبد، همه اذهان را به سوی یک نفر سوق می‌دهد و آن کسی نیست جز کاملیا انتخابی فرد!

 

کاملیا انتخابی فرد روزنامه‌نگاری است که به ارتباط با 67 شخصیت سیاسی و فرهنگی و ورزشی در سال‌های قبل اذعان کرده و خودش نیز علاقه زیادی برای ادعا در خصوص حسنه بودن روابط خود با چهره‌های ایرانی دارد.

 

کاملیا ادعاهای مضحک زیادی از خود عنوان کرده که حتی مدعی شده که با علی دایی فوتبالیست و مربی مشهور ایرانی روزگاری را گذرانده است! وی همچنین در جریان سفر احمدی‌نژاد به نیویورک، با معرفی خود به عنوان ایرانی مقیم آمریکا و عنوان این‌که می‌خواهد چند کلمه با احمدی‌نژاد صحبت کند، همانند دیگر ایرانیان حاضر در جلسه موفق به دیدار با رئیس‌جمهور ایران و گرفتن عکس یادگاری مانند دیگر ایرانیان شد اما در اقدامی ناشایست، عنوان کرد که با احمدی‌نژاد گفتگوی اختصاصی گرفته است.

 

 

 

آقای مومنی معتقد است که انتخابی‌فرد در جریان سفر قبلی احمدی‌نژاد، به عنوان یکی از ایرانیان مقیم آمریکا با وی دیدار کرد.

 

ادعای ارتباط ناشایست، گرچه به شان مذهبی، اخلاقی و سیاسی رئیس‌جمهور ایران نمی‌چسبد اما به شدت به فردی مثل کاملیا انتخابی‌فرد می‌چسبد.

 

نیک آهنگ کوثر، کاریکاتوریست اصلاح‌طلبان در مورد کاملیا انتخابی فرد نوشته است: «این دختر روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب دیروز و خبرنگار فعلی آسوشیتدپرس که با عنایات خاصه! توانست پله‌های ترقی را یکی یکی بپیماید و راه صد ساله را چند شبه برود، با انتشار کتاب خاطراتش و افشاگری‌های دوران کار روزنامه‌نگاریش، این روزها توی بورس است.»

 

کوثر می‌افزاید: «وی با استفاده بهینه از اکساسوارهای زنانه و حربه جنسی و با یاری لابی‌ مخفی، برخی سیاسیون سفت‌دهان اما سست تنبان اصلاح‌طلب را به پای میز مصاحبه می‌کشاند و اخبار بسیار محرمانه‌ای که با عشوه‌های این دختر روزنامه‌نگار از زیر زبان برخی سیاسیون اصلاح‌طلب بیرون کشیده می‌شود و به جای انتشار در روزنامه «زن» سر از رسانه‌های بیگانه در می‌آورد!»

 

* آیا جان احمدی‌نژاد در خطر است؟

 

این موضوع نشان می‌دهد که انتخابی‌فرد بهترین گزینه برای ایفای نقشی در عالم واقعی است که در سریال 24 از سوی یک خبرنگار که دارای روابط نامشروع با رئیس‌جمهور ایران است، ایفا شده است. به خصوص که افکار عمومی غربی شیفته سریال نیز چنین شایعاتی به راحتی قبول خواهند کرد چرا که همه این اتفاقات را سریال 24 قبلاً در ذهن ناخودآگاه آن‌ها قرار داده است.

 

این تردیدها وقتی بیشتر می‌شود که مشاهده می‌کنیم طی یک روز اخیر، تاکید عجیبی از سوی رسانه‌های خارجی در مورد گستردگی تیم حفاظت از احمدی‌نژاد صورت گرفته است. خبرگزاری یونایتدپرس در این زمینه عنوان کرد که محل اقامت احمدی‌نژاد مانند دژی نظامی شده و یا رسانه دیگری عنوان کرد که تیمی که برای حفاظت از احمدی‌نژاد در نظر گرفته شده، بعد از اوباما بزرگترین تیم حفاظت در آمریکاست.

 

این حجم از تاکید بر قوی بودن تیم حفاظت از احمدی‌نژاد، شاید با این هدف باشد که در صورت وقوع حادثه‌ای برای احمدی‌نژاد، دولت آمریکا بتواند به راحتی عنوان کند که در این اقدام هیچ دخالتی نداشته و حتی بهترین تیم‌ها را برای محافظت از رئیس‌جمهور ایران در نظر گرفته است.

قطعات این پاذل وقتی کامل می‌شود که بفهمیم مقاله عجیب امروز روزنامه هافینگتن‌پست در مورد «تلاش احمدی‌نژاد برای مذاکره با آمریکا با هدف مقابله با نظام اسلامی»، به قلم کاملیا انتخابی‌فرد نوشته شده است!

 

حال این سوال پیش می‌آید که این مشابهت عجیب بین فصل آخر سریال 24 با آنچه رسانه‌های غربی در مورد سفر احمدی‌نژاد در حال آماده‌سازی برای افکار عمومی خود هستند، اتفاقی کاملاً تصادفی است یا بخشی از تلاشی است که سریال ضدایرانی 24 به خاطر آن ساخته شده است. سریال 24 به عنوان سریالی تاثیرگذار و باورپذیر بر اذهان بخشی از مردم آمریکا شناخته شده است که همواره تلاش کرده خوی اسلام‌ستیزی و ایران‌ستیزی را در کشورهای غربی دامن بزند.

 

در صورت احتمال گزینه دوم، آیا این سوال مطرح نمی‌شود که جان رئیس‌جمهور ایران از سوی دولت آمریکا در خطر است؟

 

 

به نقل از بورس نیوز

/ 0 نظر / 19 بازدید