پایان اعتراضات چه زمان فرا میرسد؟

اما قرار بود این حرکتها تا رسیدن به مقصود کامل ادامه پیدا کند که مسئولیت این کار به عهده آقای کروبی گذاشته شده بود. قرار بود آقای کروبی بدون توجه به بیانات رهبری در نماز جمعه دیروز تهران، امروز اقدام به برگزاری راهپیمایی کند و کلیه نیروهای وابسته به جناح نیز با تحریک مردم مجددا آنها را به خیابانها بکشانند تا فشار به صورت همان سیاست چماق و هویج غربیها اینبار برای باجگیری از رهبری و ریاست جمهوری انجام شود. البته طی دیشب و صبح امروز دولت شدیدا به آقای کروبی برای بازیچه بودن هشدار داد. اما با وجود سکوت دو نماینده معترض جبهه اصلاح طلبان در این روز، بیشتر اغتشاشات خیابان ناشی از جَوگیری عده ای جوان غافل از همه جا، و سلطنت طلبها و مخالفین نظام، بود. برای آن دسته از جوانانی که نا آگاه از همه جا امروز را به خیابان آمدند عمیقا ابراز تاسف و تاثر می کنم. البته بنابر اخبار واصله، آقای هاشمی و گروههای فشار ایشان اکنون در حال چانه زنی و باجگیری هستند و به محض حصول اهدافشان به زودی پشت این اعتراضات خیابانی را خالی خواهند کرد.

شاید عده ای از دوستان ندانند اما افراد بسیار زیادی در اقصا نقاط کشور به نام عضویت در وزارت اطلاعات، ( که در زمان آقای هاشمی انجام شد) دارای خانه و زندگی کاملا طبیعی هستند و به نظر جزو مخالفین اصلی نظام و یا کاملا دور از مسائل سیاسی جلوه میکنند. این افراد در دوره آقای احمدی نژاد از حفاظت اطلاعات جدا شده و به صورت کامل به سرپرستی آقای رفسنجانی در آمدند. یکی از مشکلات آقای رفسنجانی با دولت احمدی نژاد همین برچیده شدن قدرت عملیاتی آقای هاشمی از سازمان مهمی چون حفاظت اطلاعات بود. این افراد حتی حقوق ماهیانه بالایی دریافت کرده و در هر زمان که اراده کنند هر نوع خودرو، خانه، ویلا، تجهیزات مخابراتی و یا صوتی تصویری در اختیارشان قرار می گیرد. این افراد هم اکنون نیز در بین ملت هستند و به عناوین مختلف تا کنون هدایتگر و راه انداز جریانات خیابانی بوده اند ولی در صورتی که اهداف آقای رفسنجانی کامل شود، افراد مورد نظر به سردی میگرایند و یا ناپدید خواند شد. آنگاه جوانهای بیگناه می مانند و برچسبی که به خاطر شور غیر قابل کنترلشان به پیشانیشان می خورد.

 

این حس کنجکاوی و غافلی جوانان من را به یاد یک برنامه تلویزیونی در دوران کودکیم انداخت که در رابطه با خطراتی بود که بچه های کوچک را در خانه و اجتماع تهدید می کرد. همیشه پایان آن برنامه گفته میشد بچه ها مواظب باشید. به این نتیجه رسیدم که خیلی از ما هنوز بزرگ نشده ایم. پس بایسته دیدم که باز هم بگویم:

بچه ها مواظب باشید.

/ 1 نظر / 4 بازدید
آرمين

وای بر قلم فروشانی چون تو که هنوز احساسات مردم را درک نکرده اند . این مردم از فریب بزرگ احمدی نژاد تا فرط جنون عصبانی هستند . هاشمی و موسوی و .... بهانه است . این مردم به دنبال شخصیت و شرف و عزت به تاراج رفته شان هستند که احمدی نژاد و اربابانش از آنها دزدیده اند . هنوز فکر می کنید این ملت بازیچه است . افسوس بر کج فهمانی چون شما . درود بر ایران و ایرانی . پاینده و جاوید وطن پر افتخار ما