دم از وطن

در روزهای اخیر شاهد سر دادن شعارهایی از جانب معترضان به نتیاج انتخابات بودم که باعث بهت حیرت میشد. جالب بود که تا امروز به نام دین مردم رو تلکه میکردند و حالا که موقع اصلاح و جداسازی خرافات از سیمای معصوم دیانت و مکتب شده به نام وطن و ایران پرستی این کار و انجام میدهند. شعارهای جدید نشاندهنده برخورد احساساتی معترضین با مسائل پیش آمده در ماههای اخیر است. رسیدن به قدرت آن هم به هر قیمتی که شده حتی با به میان کشیدن احساسات پاک وطت دوستی مردم، یکی دیگر از دلایلی شده است که من را به یاد گروه مجاهدین خلق می اندازد که با این تفکر به منافقین تبدیل شدند. انگیزه حرکت و اعتراضات این گروهک نیز همانند برخی از آقایان، قدرت طلبی بود و هنگامی که از رسیدن به قدرت مایوس شدند دست به وطن فروشی زدند. آنها با رژیم بعث عراق هم پیمان شدند تا خاک وطن را ویرانه کنند تنها به این بهانه ادعا میکردند مظلومانه از صحنه سیاسی ایران کنار گداشته شده اند. هزاران قتل و کشتار و جاسوسی و بمب گذاری حاصل حس وطن دوستی گروهکی بود که ادعا میکرد وطن دوست و وطن پرست است. دم از اصلاح امور کشور میزد و از سوی دیگر کشتار میکرد.

حکایت انتخابات اخیر ما نیز دسته کمی از این مبحث ندارد. زیرا در طول 4 سال ریاست جمهوری دوره نهم، صاحبان ثروت سعی کردند تا به طرق مختلف ضربه کاری خود را به دولت وارد کنند و نتیجه مطلوب خود را در انتخابات بدست آورند. آنان که تورم 25% را در رسانه ها و اطلاعیه های خود فریاد میزدند و برای مردم دل میسوزاندند، فراموش کرده بودند که خود دلیل اصلی این تورم و احتکار در کشور هستند. در زمانی که گوشت، مرغ، تخم مرغ، شکر، قند، ... را احتکار میکردند، کارخانه هایی که با زد و بند به آقازاده ها واگذار شده بود، محصولات مردم را خریداری نمی کردند به این بهانه که انبارها پر هستند و فروش نداریم، و محصولات خود را نیز بیرون نمیداند به این بهانه که کارخانه راکد است و مواد اولیه نداریم، آیا در آن هنگام دلشان به حال سفره های خالی مردم نمی سوخت؟ چه شد که ناگهان در روزهای انتخابات، همه دلشان به حال مردم سوخت؟

به تمامی دوستانی که به امر سیاست مشغول هستند توصیه میکنم که امر وطن پرستی و میهن دوستی را به حال خود رها کنند و به مسائل و مشکلات سیاسی کشور بدون دستمایه قرار دادن فرهنگ ایرانی، بپردازند. همانا نگفته های زیادی پشت پرده است که نقاب از چهره برخی از این وطن دوستان می اندازد و رسوایی هایی آنچنانی به بار میاورد. پس به کار جنگ قدرت خود بپردازید و مسئله فرهنگ پاک ایرانی و حس پاک وطن پرستی مردم را با منافع و امیال خود آلوده نسازید.

/ 0 نظر / 4 بازدید