اظهارات مسعود بهنود در راستای زیر سوال بردن دادگاه امروز

رسانه های غربی سعی زیادی در غیر عادلانه بودن دادگاه امروز داشتند. اما جالب اینجا بود که برای زیر سوال بردن کیفر خواست و همچنین اتهامات هیچ دلیل منطقی ارایه نمیکردند. خنده دارترین حالت در تلویزیون بی بی سی اتفاق افتاد و این سناریو را مسعود بهنود کلید میزد. مسعود بهنود که یکی از بازداشت شدگان در نا آرامیهای دوران ریاست جمهوری خاتمی است، ابتدا به شرح دوران بازداشت خود می پردازد. وی عنوان میکند که "پس از گذشت 2 ماه که در انفرادی به سرمیبردم و در یک حالت بی خبری بودم، یکی از بازجوها به من گفت که آماده بشید که تا چند روز دیگه دادگاه شما انجام خواهد شد. به من گفتند که یک متنی رو آماده کنم و در دادگاه بخونم. بعد متن رو از من گرفتند و بعضی موارد رو خودشون بهش اضافه کردند. به من گفتند که باید در دادگاه بیان کنم که روزنامه های اصلاح طلب زیادی تند روی کرده اند و به اغتشاشات دامن زده اند. گفتم من بارها این مسائل را در بیرون و حتی قبل از بازداشت عنوان کرده ام، انجام دوباره این کار چه فایده ای دارد؟ بازجو عنوان کرد که نمیداند و حتما فایده ای دارد."

"در روز دادگاه، در یک ساعت اول آن دادستان هرچی که دلش میخواست به من گفت.از جمله ارتباطات نا مشروع، اعتیاد به مواد مخدر، جاسوسی و ... . بعد که من اومدم اعتراض بکنم به اظهارات دادستان، رئیس دادگاه که آقای مرتضوی بود، به من گفت که تو چیکار داری من باید رای بدم که نمیدم، و در تمام دنیا هم معمولا دادستانها هرچی که دلشون میخواد میگن. این گذشت اما انصافا باید بگم که در رائیی که آقای مرتضوی دادند هیچ کدوم از اینها رو لحاظ نکردند. اما یک اتفاقی که افتاد این وبد که اینها تا دو سه ماه روی صفحه اول روزنامه بود که بعدها من به اینها متهم نشدم."

وی دادگاه را بخشی از واقعیت عنوان کرد که در یک ابعاد بزرگ مطرح میشود. او همچنین دادگاههای ایران را واقعی و مبتنی برحقیقتی دانست که به صورت نا مرتب بررسی میشود. او همچنین بارها در صحبتهای خود دادگاهها را برگرفته از حوادث واقعی و بیان کننده حقیقت اما به صورت گل چین شده دانست. اما پس از این اظهارات وی به این مسئله اشاره میکند که صحبتهای آقای ابطحی واقعیت ندارد و این صحبتها صحبتهای او نیست. اینچنین نتیجه گیری که هیچ ارتباطی به صحبتهای قبلی او ندارد و حتی آنها را نقض میکند، واقعا جای تعجب دارد. اما تجربه نشان داده که برای جماعتی که میخواهند برقصند چه گروه کامل موسقی باشد چه صدای حلبی، رقاص کار خودش را میکند.

/ 0 نظر / 32 بازدید