معترضان خیابانی، ایران را تبدیل به یک شیر بی دندان کرده اند.

با وجودتمام جو سازیها بر علیه اقدامات دیپلماتیک و روابط خارجی آقای احمدی نژاد، اما میبینیم که این اقدامات آنچنان بوده است که ایران را در صحنه جهانی نه به عنوان یک گربه ملوس بی آزار که هر زمان که بخواهند با آن بازی کنند و هر وقت که نخواهند او را برانند، بلکه به عنوان یک قدرت منطقه، شناخته شود. ایندر حالیست که در کشورهای خاور میانه آقای احمدی نژاد محبوب ترین قهرمان اسلامی پس از سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان است. این حس احترام را کسانی که به کشورهای عربی سفر کرده اند، حتی کشور عربستان، می توانستند از رفتار و برخورد مردم آنها به خوبی به این مسئله پی ببرند.

قدرت ایران در حدی بود که آمریکا و فرانسه خود را ناگزیر به ایجاد ارتباط با ایران می دانستند. باراک اوباما در سخنرانی خود در مصر از دیپلماتهای ایرانی دعوت کرده بود و همچنین چندین دعوت نامه نیز برای دیپلماتهای ایرانی جهت شرکت در جشن استقلال ایالات متحده آمریکا، صادر شده بود. اما با اظهار فضل بسیاری از هموطنان در اعتراضات خیابانی و ارسال سیل وار فیلمهای این درگیریها به کشورهای خارجی که برای بسیاری از جوانان مایه مباهات و افتخار شده بود، اکنون ایران در نزد افکار عمومی جهان تبدیل به شیر بی دندانی شده است که از روی بی حوصلگی هر از چند گاهی غرشی بی اثر میکند و خاموش میشود. این درگیریها باعث شد تا زبان کشورهایی که در این مدت ۴ سال ایران را به عنوان یک قدرت بزرگ به حساب می آوردند، بر روی دولت باز شود و دولت اقتدار قبلی خود را به کلی از دست بدهد. بر همین اساس، وازرت خارجه آمریکا دعوتنامه های خود را که به دیپلماتهای ایرانی جهت شرکت در مراسم استقلال آمریکا داده بود، باطل کرد. محبوبیت ایرانیها در کشورهای عربی نیز به شدت کاهش یافته و ایران به نقطه صفر بازگشته است که دوباره برای رسیدن به آن اقتدار باید سالهای سال تلاش کرد و دیگر نتیجه به آن شکل نخواهد شد. لازم است به واسطه دستاوردی اینچنین عظیم!!! و غرور آفرین!!! به دوستانی که بی مهابا در راه سرافرازی ایران به خیابانها ریخته و اظهار وجود کرده اند، صمیمانه تبریک بگویم.!!!!

گفته میشه عربها تا شکمشون سیر باشه صداشون در نمیاد پس باید همیشه شکمشون رو سیر نگه داشت، اما امروز میخوام بگم تمام اون کسانی که ادعای ایرانی بودن میکنند کاملا فرهنگ عربی دارند و خودشون خبر ندارند. ایرانیان کسانی بودند که صورت خودشون رو با سیلی سرخ نگه میداشتند ولی هرگز استقلال و سرافرازی و غرورشون رو نابود نمی کردند. اما مردم امروز این سرزمین تنها به واسطه بازیچه شدن به دست چند سیاستمدار از خدا بی خبر، فریب آمار و ارقام رو خوردند. اونها فراموش کردند کسانی که نمودارهای ٢۵ درصد تورم رو به مردم نشون میدادند و به حال سفره های مردم دل میسوزوندند، در طی این ۴ سال انبارهای کارخانه هار و پر می کردند و اجناس رو بیرون نمیدادند، با ساخت و پاخت و تبانی قیمتها رو بال می بردند تا در همچین روزی از اون استفاده سیاسی کنند. آنروزهایی که انبارهایشان پر بود و سفره مردم خالی،‌آیا دلشان به حال این مردم نمی سوخت؟ آن روزهایی که گوشت را در سردخانه ها نگه میداشتند و می گفتند که هیچ نداریم، شکر را انبار کرده بودند و از کشاورزان چغندر نمی خردیدند و کارخانه ها را تعطیل کرده بودند، دلشان به هال سفره های خالی مردم نمی سوخت؟ وای که مردم سرزمین من چقدر ساده دل اند.

/ 9 نظر / 22 بازدید
علی لاوگود

ای کاش مردم ما مثه شما برادر عزیز سیاست مدار و ریز بین بودن و این اتفاقات نمی افتاد! از قدیم الایام گفتن هر که تنها به قاضی رود راضی باز آید...فک می کنم حکایت شما باشه....اقتدار ملی کودومه؟درباره ی چی داری صحبت می کنی؟آیا دوروغ گفتن رییس جمهور اقتدار ملیه؟آیا کمک های بی حساب اقتدار ملیه؟آیا نشستن زیر پرچم خلیج عربی(و انکار آن به راحتی هر چه تمام تر...)تقسیم دریای مازندران باعث افتخار ما ایرانی هاست؟!آره...منم اگه اهل جزیره ای دور افتاده در ناکجا آباد(به نام سنت وینسنت)بودم و یه هو یه کشوری می اومد به نام ایران و به کشور صد و هفتاد هزار نفری من یه کمک کلان می کرد تا ابد دستبوس رییس جمهورش می شدم...من هم اگه در یک کشور عربی بودم و آواز دهل رو از دور می شنیدم واقعا لذت می بردم و گوش فلک رو از قشنگیش کر می کردم...اما حیف در ناف ایران زندگی می کنم و چشم و گوشم رو هم نمی تونم ببندم و یه مشت دوروغ رو هم نمی تونم باور کنم! بیشتر تعمق کن دوست عزیز...

علی لاوگود

سلام. 1.در مورد نمودار باید بگم که نمی تونم نظر خاصی بدم چون اطلاع خاصی که مورد وثوق باشه در موردش ندارم.اما عقل حکم می کنه که اگه قرار باشه چیزی رو با بر چسب پنهان کنیم وقتی می خوایم سر ملتو شیره بمالیم یه جوری اونو حذفش کنیم نه این که بد تر بکنیمش پیرهن عثمان! 2.عکسش رو خودم دیدم.این بود:"المجلس التعاون لحول الدول الخلیج العربیه"از استاد دانشگاهمون پرسیدم گفت اگه همینی که میگی رو نوشته باشه منظور خلیج عربیه. 3.در مورد تقسیم دریا آیا روسیه هم به اندازه ی ساحلش دریا رو گرفت؟آیا باید به این راحتی در مقابل روسی عقب نشینی می کردیم؟آیا مشا بودن یا نبودن و نقض قوانین بین المللی در این چند ساله مهم شد؟ 4.خدا رو شکر که این کشور ها هستند...یاد داستان حضرت علی(ع)و عقیل می افتم که حضرت کمک که نکرد(از بیت المال)هیچ...آتیش داغ رو هم کف دست برادرش گذاشت...بگذریم... و در آخر واقعا متاسفم که یه نفر آدم به ظاهر فهمیده افرادی رو که اکثرشون از دانشجو ها و قشر تحصیل کرده ی مملکت هستن سهل انگار و ساده اندیش می دونه...

علی لاوگود

بخش دوم:اسم از بدن ناقص اوردید.پس احتمالا زمان انقلاب رو هم تجربه کرده اید!شعار مردم ما بود استقلال آزادی جمهوری اسلامی.نه " اقتصاد آزادی جمهوری اسلامی"چرا باید در این شعار مفهومی که از اصلی ترین شعار ها بود در 4 کلمه ی به کار برده شده سه کلمه ی آن در راستای اعتلای کلمه ی مقدس آزادی باشه؟!چون در زیر پرچم آزادی مشروع است که بد خوب می شود و فساد به ایمان تبدیل می شود و دین گریزی به دین مداری و ...و در جهت بردگی و فریب کاری و در بند کشیدگی است که خوب ها بد میشوند خودی ها منافق می شوند و خیلی اتفاق های دیگر می افتاد.پرچم بالای اصلاحات آزادی و آزادگی بود که به کوری چشم بد خواهان با وجود عدم همکاری خیلی ها توانست تا حدی آن را بلند کند.حرف از ارتقای سطح اجتماعی می زنید؟!مگر در دوره ی اصلاحات تورم به ده درصد نرسید؟مگر در این دوره با وجود روند رو به رشد قیمت نفت تورم به 25 درصد نرسید به حدی که مردم ایران مجبور شوند میوه ی خود را چون گران است از محل سکونت رییس جمهور بخرند؟!اگر حرف از توقف هسته ای میزنید مگر رهبر در نماز جمعه ی آن سال ها نگفت کوچکترین اتفاقی در این مسئله مورد تایید من بوده است؟کدام مفاسد اقتصا

علی لاوگود

بخش سوم:مرا به خندیدن و گاه پوزخند زدن واداشته ای برادر!از شما تعجب می کنم!چرا در این سی سال مشارکت مردم 85 درصدی نشد؟اگر بنا به شما باشد خواهید گفت چون مردم از سمت روی کار آمدن موسموی احساس خطر نمی کردند!!!!![قهقهه] من از اصفهان شیراز تهران که از نقات قوت انتخابات هستند مطلع بودم.من از روستایی که سهام عدالت خود را صرف ایجاد ستاد میر حسین موسوی کرد با خبرم.اگر از تهران بپرسم می گویید جنوب شهر با ا-ن بود.من هم اگر از منبع کاملا موثق اطلاع نداشتم که در پای صندوقی در سلسبیل تهران چه خبر بوده حرف شما را باور می کردم.می توانی باور کنی می توانی از الگوریتم شتر مرغ استفاده کنی و سر خود را در زیر خاک کنی انتخاب با خودت:از 1200 رای آقای م-ا-ن تنها 12 رای کسب کرد...700 رای موسوی و 400 زای هم کروبی.فقط از صندوقی خودم با خبر بودم گفتم و شنیده ها را اضاف نکردم!اگر از مردی بگویم که به راحتی هر چه تمام بودن دریافت قبض صد میلیون به ستاد موسوی کمک کرد باور می کنی؟!اگر از صاحب ملکی بگویم که ملک خود را در ازای 25 میلیون ناقابل در اختیار یه کاندیدا نگذاشت و به رایگان به میرحسین داد قبول می کنی؟اگر از صاحب موسسه کرایه ای بگویم ک

علی لاوگود

بخش چهارم:می توانم نام ببرم اما اگر خودتان را حلق آویز کنید هم نام نمی برم.البته منظور من افراد ظاهرن خارج دولت و یاطنن داخل داخل داخل دولت بود.از افراد داخل دولت هم که چه عرض کنم...اسم خیلی ها رو بردم اما پشیمان شدم و پاک کردم.هر چه قدر هم که بحث ما داغ باشد ارزشش را ندارد...چند بار نوشتم ولی بگذریم.در مورد چند جمله ی آخر:با بگذار دیگران بدزدن موافق هستم.البته به شرطی که در مقابل دزدان افراد خون خوار و تشنه به دین و ایمان مردم قرار داشته باشند.بگذریم...باز نکنیم بهتر است.

علی لاوگود

بخش چهارم:می توانم نام ببرم اما اگر خودتان را حلق آویز کنید هم نام نمی برم.البته منظور من افراد ظاهرن خارج دولت و یاطنن داخل داخل داخل دولت بود.از افراد داخل دولت هم که چه عرض کنم...اسم خیلی ها رو بردم اما پشیمان شدم و پاک کردم.هر چه قدر هم که بحث ما داغ باشد ارزشش را ندارد...چند بار نوشتم ولی بگذریم.در مورد چند جمله ی آخر:با بگذار دیگران بدزدن موافق هستم.البته به شرطی که در مقابل دزدان افراد خون خوار و تشنه به دین و ایمان مردم قرار داشته باشند.بگذریم...باز نکنیم بهتر است.

علی لاوگود

اتفاقن من هم به جد به خونواده سپرده ام که تنها وصیتم اینه هست که اگه اومدن دنبالم و بردندم اونجا که عرب چیز انداخت به جای این که وقتشونو تلف کنند و دنبال من بگردند به طور وسیع اطلاع رسانی کنند بلکه دست خیلی ها رو بشه.قربون خدا می روم که الحق و والانصاف که جای حق نشسته است!می دونم چه قدر داری می سوزی که این فیلم این طور گسترده پخش شد و با وجود تهدید های بی حد نامزد ندا هم با بی بی سی مصاحبه کرد و با وجود فضای خفقان و فشار همه فهمیدند و فهمیدند و فهمیدند.حساب که پاک است ز محاسبه چه باک است؟اگر یه حرف درست بزنی همینه:تا خدا هست نیازی به نگرانی نیست.دیر و زود داره عزیز سوخت و سوز نداره روزی می رسه که خدا بودن داشتن کوچکترین تعهدی به آقایان اون ها رو رسوای خاص و عام می کنه.

علی لاوگود

شماره ی تلفنی آدرسی چیزی بفرمایید فردا که رفتم دانشگاه به استادمون می گم الساعه خدمتتون برسن و لنگ بندازن.این طوری راضی می شید؟با خودم فکر می کنم اگه شما خدای نکرده در جهت مخالف با افرادی که 30 سال پیش قیام کردند همین افراد پا برهنه می خواستید نظر بدید چه می فرمودید!وقتی قشر تحصیل کرده رو این طور زیر سوال می برید...وا... چه عرض کنم. مگه ما چی داریم؟!!!!مگه روزی دهنده و قدرت بخشنده خدای باری تعالی نیست؟مگه دادن حق مسلم مردم بدون رضایت اون ها مورد خشم خدا نیست؟مگه حرف انقلاب این نبود که مردم ما به قیم نیازی ندارند؟مگه این کشور از لحاظ منابع طبیعی دارا ترین در دنیا نیست؟مگه صاحب این مملکت امام زمان نیست؟مگه ما نبودیم که رهبر ما 30 سال پیش در اوج نو پا بودن انقلاب گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند؟در مورد داستان نیروی هوایی هم به عرضتون برسونم که از قدیم الایام گفتن "عدو شود سبب خیر..."البته به یک شرط:"گر خدا خواهد."

علی لاوگود

ما انقلاب کردیم که تحمیل عقیده نکنیم برادر!ما انقلاب کردیم که زنده باد مخالف من رو زنده کنیم. دلیلی نداره چون شما انتظار پیامبر گون از آقای خاتمی داشتی و به نتیجه نرسیدی و تو ذوقت خورده بیای علیه ش جبهه بگیری و هر جور دلت خواست برداشت کنی... آره می دونم چی میگی دلت برای هم وطن هات می سوزه می یای و جهتی که دوس داری به حرف هات می دی یه خورده ادویه ی ملی گرایی هم بش می زنی یه آش مرکبی هم از همه ی این ها درست می کنی به خورد خلق ا... میدی حالشو ببرن. در مورد ترکستان چیزی شنیدی؟این راه شما هم فک کنم به اون ورا بخوره. موفق باشید.